Gelenek Bozulmadı! TUS Şampiyonlarının Tercihi Yine Cerrahpaşa Oldu

2. Dönem Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) ilk 10’da 6 öğrencisi bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre şampiyonların tercihi olma geleneğini devam ettirdi. İlk 10’da yer alan 6 ismin tercihi yine Cerrahpaşa oldu.

ÖSYM tarafından 4 Kasım 2020’de ilan edilen Tıpta Uzmanlık Sınavı 2. dönem sonuçlarına göre, kendisine ait olan ilk 10’da 5 öğrenci ile yer alma rekorunu daha da ileriye taşıyarak ilk 10’da 6 öğrenciye taşıyan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 4 Aralık tarihinde açıklanan yerleştirme sonuçlarında da en iyilerin tercihi olma geleneğini devam ettirdi.

Sonuçlara göre, ilk 10 sırada yer alan 6 ismin uzmanlık eğitimi için tercihi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi oldu.

Sınavda Temel Tıp Bilimleri ve Klinik Tıp Bilimleri alanlarının her ikisinde de Türkiye birincisi olan mezunumuz Dr. Tümay Ak’ın tercihi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı olurken, Temel Tıp Bilimleri ikincisi mezunumuz Dr. Melikşah Taner ise yine Fakültemiz Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalını tercih etti. Temel Tıp Bilimleri üçüncüsü Dr. Mehmet Demir ise Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı uzmanlık eğitimi almak üzere Cerrahpaşa’yı tercih eden isimler arasında yer aldı.

Uzmanlık eğitimleri için Fakültemizi tercih eden tüm doktorlarımıza ailemize hoş geldiniz diyor, bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını diliyoruz.